• Göze ve gönüllere hoş gelen şey güzeldir.
  • Mesleğim gereği yıllardır hastaları, bu duyguya kavuşturma çabası içerisindeyim.
  • Her zaman hastayı ön planda tutan, insan merkezli bir yaklaşımı prensip edinmişimdir.
  • En büyük mutluluğum; hastalarımın yeniden beni ve kliniğimi tercih etmeleri
  • ve referans göstermeleridir.
  • Bu teveccühü bize gösteren hastalarımıza daha iyi tedavi olanağı sağlamak için,
  • ileri teknolojik cihazlar kullanmaya çalışmakta ve bu konuda yatırım yapmaktan çekinmemekteyim.
  • Op.Dr. Arda Katırcıoğlu
+90 532 474 50 42
+90 212 296 74 42
Tarih : 21.09.2018  Saat : 02:44:55
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

  • Op.Dr. Arda Katırcıoğlu
  • 12 Ocak, 2015
  • Lazer Epilasyon, İstanbul

Lazer epilasyon istenmeyen tüyler için yapılan bir epilasyon tedavisidir. Bu şekilde kılllar köklerinden tedavi edilir ve istenmeyen tüylerden ömür boyu kurtulabilirsiniz.

Lazer Epilasyonda Bilmeniz Gerekenler

Lazer epilasyon hem pratik hem kritik bir tedavidir. Bu nedenle bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bu konuların başında lazer epilasyonlarda sistem ve cihaz farklılıkları gelir.

Lazer Epilasyon Sistemleri

Alexandrite Lazer : 755 mm dalga boyu ile alexandrite lazer, beyaz tenler üzerindeki koyu kıl kökleri için tasarlanmıştır. Bu özelliklere sahip olan kadın - erkek tüm hastalarda istenmeyen kılların olduğu tüm bölgelerde alexandrite lazer başarılıdır.

Nd : Yag Lazer : Nd ? Yag lazer 1064 mm dalga boyu ile güneş veya solaryum ile bronzlaşmamış tüm ten renkleri üzerindeki tüm kıl köklerinde etkilidir. Bu özelliklere sahip olan tüm hastalarda, istenmeyen kılların olduğu tüm bölgelerde uygulama yapılabilir.

Diyot Lazer : 810 mm dalga boyuna sahip olan diyot lazer, koyu olmayan ten renkleri üzerindeki çok beyaz olmayan tüm kıl kökleri için başarılıdır. Diyot lazer özellikle de ince tüyler üzerinde başarılıdır. Bu özelliği ile dekolte, yüz, el, ayak gibi bölgelerde daha çok uygulanan lazerdir.

Lazer Epilasyonda Cihaz Farkları

Lazer epilasyonda cihaz farkları, farklı sistemlere sahip olan farklı ülkelerin ürettiği ve farklı kalitelere sahip olan lazerlerdir.

Lazer epilasyonda her cihazlar, Alexandrite, Nd : Yag ya da Diyot lazer sistemine sahiptir. Doğru ve etkili bir tedavi için ten renginize ve kıl kökü tipinize en uygun lazer epilasyon cihazını tercih etmeye dikkat edin.

En az bunun kadar önemli olan bir diğer konu ise, lazer epilasyon cihazlarının üretiliş kalitesidir. Lazer epilasyon cihazı tercih edilirken, mutlaka FDA onaylı bir cihaz tercih etmeniz hem işlem başarısı için hem de tedavi süresi ve cilt sağlığınız için çok önemlidir.

Güneş Işınlarına Dikkat

Lazer epilasyon tedavisi ile birlikte güneş ışınları oldukça sakıncalıdır. Bu nedenle tedavi süresince güneşten korunmak cilt sağlığınız için oldukça önemldir. Bu nedenle de yaz aylarında lazer epilasyon yapılması önerilmez.